Oficjalny serwis
Gminy Stawiguda

Informacje o Gminie

Referaty

Sołectwa

Pomoc społeczna

Oświata

Ochotnicza Straż Pożarna

Akty prawne

Przekaż 1%

Psie adopcje

Cyfryzacja

Wybory Prezydenckie 2015

Referendum 2015

Wybory do Sejmu i Senatu 2015

Samouczki


 

Szkolenia na odległość, e-kursy, prezentacje, poradniki, multimedia.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZIMY

Zima jest szczególną porą roku. Zagrożenia z nią związane, np. długotrwałe, intensywne opady śniegu mogą paraliżować całe regiony. Do tego niska temperatura, która może prowadzić do odmrożeń i wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Kolejnym niebezpiecznym czynnikiem jest silny wiatr, który w połączeniu z temperaturą tylko nieco powyżej 00 C, może mieć taki sam skutek jak powietrze o temperaturze - 300 C w bezwietrzny dzień. Również wilgoć potęguje odczuwanie chłodu. Te dwa czynniki (wiatr, wilgoć) powodują, że marzniemy bardziej, niż wskazywałaby na to temperatura odnotowana na termometrze.

Więcej: Poradnik.pdf
Źródło: RCB
Data dodania: 02.12.2015 r.


10 ZASAD BEZPIECZNEGO LATANIA
BEZZAŁOGOWYM STATKIEM POWIETRZNYM

Więcej: 10 zasad; Bezzałogowe statki powietrzne.
Data dodania: 02.11.2015 r.


ZARDZEWIAŁA ŚMIERĆ CIĄGLE GROŹNA

Chociaż od zakończenia działań II wojny światowej minęło ponad pół wieku, to w życiu codziennym nadal spotykamy się jej pozostałościami. Znajdujemy wiele przedmiotów bliżej nam nie znanych lub mających znamiona uzbrojenia wojskowego.

Należy mieć świadomość, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są długo odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty ich produkcji zachowują swoje właściwości bojowe (wybuchowe).

Więcej: Niewybuchy.pdf
Data dodania. 14.10.2015 r.


Więcej: poradnik.pdf
Data dodania: 02.09.2015 r.


LUBISZ PŁYWAĆ-UWAŻAJ NA SINICE!

Wystarczy kilka dni upałów, żeby w wodach zakwitły sinice. Jeśli wysoka temperatura utrzymuje się dłużej, zagrożone tymi bakteriami są nie tylko stawy, zalewy czy małe zatoczki, ale także jeziora i morza. Co roku z powodu sinic sanepid zamyka kąpieliska, ponieważ te drobnoustroje są niebezpieczne dla zdrowia. Ich toksyny wywołują uczulenia, zatrucia, a nawet halucynacje.

Więcej: Uważaj na sinice.pdf
Data dodania: 07.08.2015 r.


O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ NAD WODĄ

Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Podczas wypoczynku nad wodą przestrzegajmy podstawowych zasad bezpiecznej kąpieli:
1. Pływaj tylko w miejscach strzeżonych czyli tam gdzie jest ratownik WOPR. Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. Informują o tym znaki i tablice. Nie wolno też pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna.

Więcej: Nad wodą.pdf
Data dodania: 21.07.2015 r.


Poradnik Regionalnego Systemu OstrzeganiaWięcej: doc, pdf, wersja graficzna
Data dodania: 03.07.2015