Oficjalny serwis
Gminy Stawiguda

Informacje o Gminie

Referaty

Sołectwa

Pomoc społeczna

Oświata

Ochotnicza Straż Pożarna

Akty prawne

Przekaż 1%

Psie adopcje

Cyfryzacja

Wybory Prezydenckie 2015

Referendum 2015

Wybory do Sejmu i Senatu 2015

Warto wiedzieć


Tematy związane z bezpieczeństwem: 
zagrożeniami, zarządzaniem kryzysowym, obroną cywilną, ochroną środowiska, bhp, ppoż, ekologią itp.


GDY SZUKASZ PRACY

Więcej: http://zielonalinia.gov.pl
Data dodania: 07.12.2015 r.


NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ W SŁUPA

Więcej: http://www.slupczyoszust.pl/
Data dodania: 24.11.2015 r.


CZADOWE DOMY

Kampania skierowana jest do osób powyżej 25 roku życia zamieszkujących domy i mieszkania wykorzystujące jako źródła ogrzewania: drewno, olej opałowy, gaz ziemny lub benzynę. Ma uświadomić społeczeństwu czym jest tlenek węgla, jak powstaje, jak można zapobiec zatruciu oraz w jaki sposób radzić sobie w przypadku identyfikacji pierwszych objawów zatrucia.

Intrygująca nazwa – „Czadowe Domy” – ma przyciągać uwagę do poważnego zagrożenia, jakim jest ulatniający się tlenek węgla. Czadowe domy mogą bowiem być rozumiane w dwojaki sposób: jako domy piękne i bezpieczne lub jako domy zaczadzone, w których ulatniający się czad stanowi zagrożenie dla ich mieszkańców. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu powszechności problemu, jakim są szczelnie zamknięte domy i mieszkania oraz nieserwisowane systemy grzewcze będące najczęściej przyczyną zaczadzenia.

Więcej: http://www.czadowedomy.pl
Data dodania: 12.11.2015 r.


CZY JESTEŚ GOTOWY NA ZMIANY

W najbliższym czasie zakończą się prace związane z budową linii tramwajowej w Olsztynie. Powrót tramwajów na miejskie ulice to spore wyzwanie dla kierowców, którzy nie przywykli do tramwajowych sąsiadów na pasie obok. Olsztyńscy policjanci prezentują zasady poruszania się względem tramwaju.

Więcej: Czy jesteś gotowy na przyjazd tramwajów?
Czy jesteś gotowy na tramwaj na drodze?
Tramwaj na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym.

Data dodania: 02.11.2015 r.


Więcej: Alkohol i kluczyki wykluczone.
Data dodania: 26.10.2015 r.


PRZESTĘPSTWA DROGOWE

Jazda samochodem to nie tylko przyjemność, ale też ogromna odpowiedzialność. W końcu błąd czy głupota kierowcy może zdecydować o życiu lub śmierci jego, pasażerów, innych uczestników ruchu, a nawet pieszych. Dlatego też nie powinno dziwić to, że za przewinienia, które narażają innych na szwank, prawo przewiduje surowe kary. Za te przewinienia można stracić prawo jazdy, którego uzyskanie nie jest rzeczą ani łatwą, ani tanią.

Najsurowiej karane są przypadki, w których kierowca dokonuje przestępstwa drogowego, np. gdy dochodzi do potrącenia pieszego czy spowodowania wypadku drogowego o poważnych konsekwencjach. Za taki czyn otrzymuje się 10 punktów karnych, a o wymiarze kary finansowej i ewentualnym zatrzymaniu prawa jazdy decyduje sąd. To jednak dopiero początek - możemy usłyszeć także wyrok ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Więcej: Za te drogowe występki przewidziano najsurowsze kary.
Data dodania: 20.10.2015 r.


Więcej: http://emerytura.gov.pl/
Dada dodania: 13.10.2015 r.


TWORZYMY ATMOSFERĘ

Atmosfera – chociaż jej nie widać – jest dobrem, z którego korzystamy przez cały czas. Z każdym oddechem pobieramy z niej życiodajny tlen. Warto więc uświadomić sobie, jak ważny jest stan powietrza. Od tego, czy jest czyste, zależy nasze zdrowie! Na stronie ogólnopolskiej akcji ochrony powietrza, zainicjowanej przez Ministerstwo Środowiska, znajdziesz wiele faktów, ciekawostek i porad na temat tego, co Ty możesz zrobić, żeby chronić atmosferę oraz zdrowie swoje i najbliższych.

Więcej: http://www.tworzymyatmosfere.pl/.
Data dodania: 02.10.2015 r.


UCHODŹCY W POLSCE